Galeria

Powrót
Gimnastyka

„W zdrowym ciele zdrowy duch”, dlatego seniorzy chętnie angażują się w ćwiczenia gimnastyczne prowadzone przez wykwalifikowany personel tutejszego Ośrodka Rehabilitacji.

Gimnastyka odbywa się cztery razy w tygodniu.

Zajęcia kulinarne

Gotowanie i jedzenie sprawiają przyjemność, szczególnie jeśli odbywają się w sympatycznym towarzystwie. Seniorzy z zacięciem przygotowują potrawy, dzieląc się wzajemnie swoimi pomysłami, przepisami i smakami.

Zajęcia ceramiczne

Podczas zajęć ceramicznych seniorzy uczą się jak z gliny stworzyć przedmioty użytkowe, takie jak kubki, dzbanki czy miski, a także ozdobne – na przykład gliniane figurki.

W trakcie każdych kolejnych spotkań z gliną, uczestnicy zajęć coraz pewniej podchodzą do materiału, tworzą bardziej skomplikowane i wymyślne formy. A co najważniejsze, czerpią radość z chwil, gdy mogą poznać nową formę pracy i doświadczyć rzeczy, z którymi wcześniej nie mieli styczności.

Arteterapia

Arteterapia obejmuje takie formy artystyczne jak malarstwo, rysunek, zdobnictwo i dekoratorstwo, rzeźbę i inne formy sztuki. Każdy z uczestników wnosi coś od siebie. Wzajemne uczenie się, dzielenie doświadczeniami czy umiejętnościami pomaga seniorom zintegrować się, czuć się dobrze i bezpiecznie w swoich towarzystwie.

Nie ma nic lepszego od możliwości ponucenia lub pośpiewania w trakcie pracy, swoich ulubionych piosenek, melodii młodości, na dźwięk których powracają najmilsze wspomnienia.