Centrum Gerontologii i Rehabilitacji otwarte


Pacjentów od wejścia wita muzyka relaksacyjna, a w środku znajdą m.in.  poradnie rehabilitacyjną, gabinety logopedyczny czy psychologiczny. Będą mogli  wybrać leczenie z użyciem laserów, pola magnetycznego albo ultradźwięków.  Wszystko pod okiem specjalistów. Wczoraj (20.08) w Polkowickim Centrum Usług  Zdrowotnych oficjalnie otwarto blok, w którym pomoc znajdą przede wszystkim  seniorzy.

Centrum Gerontologii i Rehabilitacji jest obecnie najnowocześniejszą placówką w regionie pod względem opieki nad osobami starszymi – mówi Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ i dodaje: – Uważam, że centrum gerontologii nie tylko swoim wyposażeniem zarówno w sferze rehabilitacji ruchowej, jak i psychologicznej przedstawia

najlepszą ofertę w tej chwili, ale również kompleksowość tego centrum związanego z innymi potrzebami społecznymi, opiekuńczymi realizujemy. Pacjent lub rodzina pacjenta przychodząca do centrum gerontologii przedstawia problem. Ten problem jest diagnozowany przez gerontologa. Następie diagnoza ustawiana i realizowana przez poszczególne działy tej gerontologii, czy to przez psychologów, rehabilitantów, pielęgniarki długoterminowej czy też lekarzy.

Miłosz Tychanowicz, kierownik legnickiej delegatury NFZ zauważa, że takie ośrodki są coraz bardziej potrzebne na Dolnym Śląsku. – Mogę mówić od strony medycznej bardziej, od tej strony służby zdrowia. Potrzeby osób starszych, a także tych niepełnosprawnych rosną. Jest tych osób coraz więcej i przybywa ich z roku na roku. Gro rehabilitacji lub tych świadczeń, które będą udzielane w ramach tego programu, będzie dotyczyła coraz więcej osób – tłumaczy.

Przebudowa budynku polkowickiej przychodni była częścią inwestycyjną projektu realizowanego od sierpnia ubiegłego roku i finansowanego z europejskich środków zewnętrznych. Jego wartość to prawie 6,5 mln zł. Z kolei sam remont pochłonął 4 miliony. Dodajmy, że program objął nie tylko mieszkańców powiatu polkowickiego, lecz również z gmin Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice i gminę wiejską Głogów.

źródło: miedziowe.pl